Gyvenimo prasmės ieškojimas

Standartinis

Gyvenimo prasmės ieškojimas

Gyvenimo prasmės ieškojimas yra pasidalijęs tarp skirtingų lygmenų, kuriais galime naudotis pasauliui pažinti. Yra trys skirtingi lygmenys, kuriais galime suvokti pasaulį.

Tai:

a) informacija, kurią mums teikia įvykiai ir svarbiausi tų įvykių mechanizmai;

b) pažinimas, kuris apmąsto gautą informaciją, nustato jos svarbą pagal reikšmę ir ieško bendrųjų principų jai susisteminti;

c) išmintis, kuri susieja pažinimą su gyvybiniu pasirinkimu ar vertybėmis, kurias galime rinktis, todėl mes, atsižvelgdami į tai, ką žinome, galime pagerinti savo gyvenimą.

Manau, kad mokslo veiklos sritis yra tarp a) ir b) pažinimo lygmenų, o filosofijos – tarp b) ir c). Tad nėra grynai filosofinės informacijos, užtat įmanomas filosofinis pažinimas, o mes norėtume manyti, jog esti ir filosofinė išmintis.

Tačiau ar ji pasiekiama? O svarbiausia – ar galima tokio dalyko išmokti? Pažvelkime į tai iš kitos perspektyvos remdamiesi nauju pavyzdžiu arba, tiksliau, pasinaudodami metafora. Įsivaizduokime, jog Prado muziejuje stovime prieš vieną garsiausių paveikslų, Hieronimo Boscho, vadinamo EI Bosku, Malonumų sodą. Kokiu būdu mes galime suvokti šį nuostabų paveikslą? Gyvenimo prasmės ieškojimas lyg šio paveikslo suvokimas. Pabandykite sugalvoti savo paaiškinimą, o vėliau aš pasidalinsiu savuoju.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s